Měčínské noviny 9/2017

Rybářský kroužek Měčín na začátku léta pořádal závody pro děti „Petrovická vydra 2017“ v Petrovicích na návsi. Závodů se zúčastnilo 16 dětí. Počasí přálo, ale bohužel ryby neměly zájem o nabízené nástrahy. Celkem se nachytalo 12 kaprů  o průměrné délce 30 cm a 3 úhoři o průměrné délce 45 cm. Výsledky byly následující: 1. Jakub Hřebec (Kbel), 2. Pavel Šanda (Plánice), 3. Michal Lintner (Kydliny), 4. Adam Krotký (Měčín), 5. Eliška Šindelářová (Měčín), 6. Antonie Noemanová (Měčín). Děkujeme SDH Petrovice za poskytnuté zázemí a občerstvení. Dále pak našim sponzorům a městu Měčín, díky kterým jsme mohli rozdat moc pěkné ceny.

Rybářský kroužek bude v tomto školním roce začínat v pátek 13. října v hasičárně SDH Měčín od 18.00. Rádi přivítáme další nové členy, kteří se po úspěšném složení zkoušek mohou stát rybáři. Scházet se budeme přibližně každých 14 dní. Bližší informace naleznete na našem webu rybari.mecinsko.cz

Na závěr opět zajímavost z rybí říše: Víte kolika let se může dožít kapr?  Rekord drží vyšlechtěná jikrnačka kapra Koi jménem Hanako o jejímž věku existují hodnověrné informace. Hanako se narodila v Japonsku  v roce 1751. Krátce poté u nás Marie Terezie zavedla povinnou školní docházku, Josef II zrušil nevolnictví, proběhly Napoleonské války, Jára Cimrman vynalezl žigulíka, 1. světová válka, 2. světová válka, atd…, aby nakonec Hanako uhynula 7. července 1977 v rybníčku dr. Komei Koshihary ve věku 226 let.

Petrův Zdar! David Tumpach, Josef Bezděk

2 Replies to “Měčínské noviny 9/2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *