Měčínské noviny prosinec/2016

Podzim a zima je v rybářském kroužku časem, kdy probíhá teoretická příprava na příští rybářskou sezónu. Je potřeba propilovat většinu rybářských technik a začali jsme hned s tou základní, a to je plavaná. Mladí rybáři si vyzkoušeli většinu způsobů, jak chytat na plavanou. Od té nejemnější jako je chytání na bič, až po těžkou plavanou jako je chytání dravců na kačenu (kačena je v rybářské hantýrce velký splávek). Ovšem nejoblíbenější aktivitou je hra na rybu a rybáře. Jeden dělá rybu a druhý se ho pokouší prutem zdolat. Někdy jsou to těžké boje, že ani hasičská klubovna nestačí. Poslední letošní kroužek bude v pátek 16.12. od 18.30.

Na závěr roku musíme poděkovat všem za spolupráci a to především městu Měčín, že nám poskytlo dotaci na nákup rybářské bižuterie a literatury. Pravidelně se scházíme v klubovně SDH Měčín a proto další velké „Díky“ patří hasičům.

Zajímavost na konec: To, co se tak pěkně leskne na šupinách ryb, se pěkně leskne i v lacích na nehty, rtěnkách a pudrech. Získávat perleťovou látku z rybích šupin je však dost drahé, a proto se často nahrazuje šupinkami chlorid-oxidu bismutitého. Rybám spadl kámen ze srdce.

Petrův zdar!  David Tumpach, Josef Bezděk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *